Paracut 1000 mg

Popis

Účinná látka
paracetamol

Paracut patrí do skupiny liekov proti bolesti a horúčke nazývaných analgetiká alebo antipyretiká. Paracut sa používa na liečbu miernej až stredne silnej bolesti:
• hlavy vrátane migrény
• zubov
• svalov
• v hrdle
• pri menštruácii
• reumatického pôvodu
• chrbta a kĺbov.
Paracut sa používa proti horúčke a na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia. Paracut sa tiež používa na liečbu miernej a stredne silnej bolesti spojenej s osteoartritídou.

Dávkovanie

Dospelí, mladiství a deti vo veku od 12 rokov s telesnou hmotnosťou nad 40 kg:
Pol tablety až 1 tableta (500 – 1000 mg) podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodiny. Najvyššia jednorazová dávka je 1000 mg (1 tableta s obsahom 1000 mg paracetamolu). Najvyššia denná dávka je 4000 mg (4 tablety s obsahom 1000 mg paracetamolu). Pri dlhodobej liečbe (viac ako 10 dní) nemá dávka počas 24 hodín presiahnuť 2500 mg (2 a pol tablety s obsahom 1000 mg paracetamolu). Pokiaľ do 3 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom. Bez súhlasu lekára neužívajte Paracut nepretržite dlhšie ako 1 týždeň.

Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Balenie

5 tbl.

Made in Finland

Print Friendly, PDF & Email